|
|
|
6 МАЙ / ГЕРГЬОВДЕН / - ДЕН НА ХРАБРОСТТА
И Празник НА БЪЛГАРСКАТА АРМИЯ |
|
|
|
|
9.05.2021 Куклено представление "Снежанка" |
|
|
11.00 часа, в салона на ДКТ - Сливен Сценична адаптация, режисура и музикално оформление: Елза Лалева, сценограф: Нели Савова, участват: Никол Големанова, Мария Григорова / постановка: на ДКТ Сливен /
|
10.05.2021 Спектакъл "Легенда за ХАДЖИЯТА" |
|
|
17.00 и 19.00 часа, зала "Зора" Спектакълът е посветен на 50 годиншния юбилей на ГПЗЕ "Захарий Стоянов", 30 години от създаването на театър "класика" и 181 години от рождението на славния войвода Хаджи Димитър. / постановка: Театър "Класика" / |
11.05.2021 Клетва на първокласника |
|
|
12.00 часа, по училища Най-малките ученици от училищата в Сливен ще положат клетва и ще се вречат във вярност към знанието, науката, мъдростта и любов към родината. |
11.05.2021 Концерт на Георги Христов "Моят път" |
|
|
19.00 часа, зала "Васил Левски" Концерт-спектакълът, под надслов "Моят път" на голямата българска поп звезда, заедно с група "Черно и бяло", представя своята емоционална изповед в биографичен концерт-спектакъл, изпълнен с много музика и ефектно осветление. |
14.05.2021 Куклено представление "Кралят Елен" |
|
|
18.00 часа, в салона на ДКТ - Сливен Режисьор: Бисерка Колевска
Сценограф: Свила Величкова, музика: Михаил Шишков - син, маски и костюми: Елена Цонкова, участват: Любомир Желев и Георги Янев / постановка: на ДКТ - Сливен /
|
14.05.2021 Концерт на Хилда Казасян "Да послушаме кино" |
|
|
19.30 часа, зала "Васил Левски" Програмата на мултимедийния концерт-спектакъл с участието на Плевенска филхармония включва най-популярната българска филмова музика с нови, направени за този концерт аранжименти. Ще бъдат изпълни любими песни от любими български филми. |
16.05.2021 Куклено представление "Пещерна приказка" |
|
|
11.00 часа, в салона на ДКТ - Сливен Автор и режисьор: Теодора Попова-Лазарова, сценография: Диана Узунова-Тодорова, музика: Гергана Василева, участват: Жулиета Николаева,Калина Баракова,Димитър Димитров / гостува ДКТ-Ямбол / |
18.05.2021 Изложба "Светлина и технологии" |
|
|
Откриване: 17.00 часа, Музей на текстилната индустрия Изложбата представя науката за светлината, природните и изкуствените източници на светлина, историческото развитие на светлинните технологии и ролята на индустрията за осветяване на българските градове. |
20.05.2021 Изложба живопис на Здравко Йончев
|
|
|
Откриване: 20 май 2021 г., 17:30 часа, къща "Миркович" Здравко Йончев е част от поколението пловдивски художници – Йоан Левиев, Димитър Киров, Георги Божилов, Енчо Пиронков, допринесли със своето творческо присъствие за славата на Пловдив като град с неповторима артистична атмосфера. |
21.05.2021 Куклено представление "Красавицата и звяра" |
|
|
18.00 часа, в салона на ДКТ - Сливен По френската народна приказка, Превод на български, Постановка: , сценография, кукли, костюми и оригинална
музика: Александър Бетов, участва: Георги Янев / постановка: на ДКТ Сливен /
|
23.05.2021 Куклено представление "Трите прасенца" |
|
|
11.00 часа, в салона на ДКТ - Сливен Режисьор: Теодора Попова-Лазарова, сценография: Наталия Гочева, музика: Георги Гарчов, участват: Мария Григорова, Миглена Господинова, Здравец Здравчев / постановка: на ДКТ Сливен /
|
ДЕН НА БЪЛГАРСКАТА АЗБУКА, ПРОСВЕТА И КУЛТУРА |
|
|
|
|
25.05.2021
Театрална постановка: "Аз плащам" |
|
|
19.00 часа, ДТ "Стефан Киров" Постановка: и режисура Владлен: Александров, сценография: Елена Иванова,
костюми: Елена Иванова, участват: Аня Пенчева, Михаил Петров, Йорданка
Кузманова, Георги Мамалев, София Бобчева, Христо
Терзиев гостува Народен театър "Иван Вазов" |
28.05.2021 Куклено представление "Малкото джудже" |
|
|
18.00 часа, в салона на ДКТ - Сливен Автор: Теодора Попова-Лазарова, Режисьор: Петромил Денев, сценография и кукли: Евелина Савицка, участват: Георги Георгиев, Никол Големанова, Силвана Петрова
|
30.05.2021 Куклено представление "Палечка" |
|
|
11.00 часа, в салона на ДКТ - Сливен Драматургия и режицура: Ваня Сивинова, сценография и кукли: Виржиния Петкова, композитор: Иван Гърбачев, участват: Даниела Тенева, Емилия Копчцева, Мария Димитрова, Соня Ботева, Ивелин Николов, Стайко Стайков / гостува КТ Пловдив / |
текущи и постоянни изложби |
|
|