21.11.2020  Награждаване на участниците в конкурса за рисунка "Аз и моят град"

Източник: www.sliven.bg.
Позоваването на източника е задължително.


В Къща "Миркович" днес се състоя церемония по награждаване на участниците в 26-ото издание на конкурса за рисунка "Аз и моят град". Той е посветен на Сливен и е едно от основните събития, включени в програмата за отбелязване на празника на града – Димитровден. Всяка година в конкурса се включват множество деца с художествен талант, любознателност и креативни идеи.

Тази година, деца от пет възрастови групи пресъздадоха своите мисли, идеи и усещания, свързани с родния град. Те бяха оценявани от жури в състав: Каролин Капитанова, Адриан Аврамов и Денислав Миевски - уредници в ХГ "Димитър Добрович".

Грамотите и наградите на отличените деца връчи зам.-кметът по хуманитарните дейности Пепа Чиликова, която поздрави децата и техните родители за участието, като им пожела здраве, успехи, благополучие и да продължават да развиват своя талант.

В първа група, до 7-годишна възраст бяха отличени Симона Господинова, 5 г., ДГ "Детство", Васви Тозлуклиев, 5 г., ДГ "Детство" и Ивайла Костова, 6 г., Школа по изобразително изкуство "Млади виртуози". Поощрения получиха Стефани Стефанова, 6 г., ДГ "Еделвайс", Даяна Кабаджова, 6 г., ДГ "Еделвайс", Божидар Андреев, 6 .г, ДГ "В. и Х. Папазян" и Атанас Теклиев, 6 г., ДГ "Еделвайс".

Във втора група, 1-ви и 2-ри клас бяха наградени Дарена Петкова, 8 г., Школа по изобразително изкуство "Млади виртуози", Ния Колева, I клас, СУ "Пейо Яворов" и Рая Граховска, 8 г.,Школа по изобразително изкуство "Млади виртуози". Александра Колева, I клас, ОУ "Елисавета Багряна" получи поощрение.

Отличените деца в трета група, III група, 3-ти и 4-и клас са Звездомир Танчев, 9 г., Школа по изобразително изкуство към Център за личностно развитие – Детски комплекс, гр. Сливен, Ивайло Калоянов, 10 г., Школа по изобразително изкуство "Млади виртуози" и Никол Колева, 10 г., Школа по изобразително изкуство към Център за личностно развитие – Детски комплекс, гр. Сливен. Поощрителни награди получиха Боряна Методиева, 10 г., СУ "Константин Константинов" и Възкресия Проданова, 9 г., Школа по изобразително изкуство "Млади виртуози".

В четвърта група, 5-и и 6-и клас грамоти и награди получиха Виктор Николов, 5 кл., СУ "Пейо Яворов", Йоан Венелинов, 11 г., Детски комплекс- гр. Сливен и Калоян Хаджистойчев, 12 г., ОУ "Елисавета Багряна". Поощрителните награди отидоха при Албена Паскалева, 5 кл., СУ "Константин Константинов" и Йоана Йорданова, 6 кл., СУ "Пейо Яворов".

С грамоти и награди в пета възрастова група, 7-и и 8-и клас си тръгнаха Стефани Емилова, 8 кл., НХГ "Димитър Добрович" – Сливен, Надежда Трифонова, 7 кл., СУ "Пейо Яворов" и Божидара Кикьова, 7 кл., СУ "Константин Константинов". Поощрителни награди получиха Димитър Господинов, 7 кл., СУ "Пейо Яворов" и Симона Василева, 8 кл., ППМГ "Добри Чинтулов".

Организатор на проявата е Община Сливен, в партньорство с Художествена галерия "Димитър Добрович".



Празници, фестивали Театър Куклени спектакли Други представления
Концерти Изложби Спортни прояви Клубни мероприятия Още събития...
Месечен културен афиш Календар на събитията Изминали събития
 ИЗЛОЖБИ  
 КЪЩА "ДР. МИРКОВИЧ"