23.10.2019  25-ти традиционен конкурс за детска рисунка "Аз и моят град"

 
   
 
 
   
 
 
Източник: www.sliven.bg    
Позоваването на източника е задължително.


11.00 часа, зала "Сирак Скитник"

За 25-и пореден път се проведе общоградският конкурс за рисунка "Аз и моят град". Събитието е част от програмата на общината по повод празника на Сливен – Димитровден.

Заместник-кметът Пепа Чиликова връчи наградите на победителите.

"За мен е изключително удоволствие за поредна година да връча наградите на нашите талантливи деца. Убедена съм, че във всяка една рисунка е вложена много любов към нашия град. Искам да ви пожелая, скъпи деца, да продължавате да обичате Сливен и да го носите в сърцето си, а ние ще ви помагаме, за да ставате още по-добри художници", поздрави участниците Пепа Чиликова.

Конкурсът е разделен в пет възрастови групи: до 7-годишна възраст; деца от 1 до 2 клас; ученици в 3 и 4 клас; от 5 до 6 клас и най-големите от 7 до 8 клас.

Ето ги и отличените деца:

До 7 години:

1.Мартин Петров, 6 години, ДГ "Божур"
2.Тиана Иванова, група "Звездичка", ДГ "Детски рай"
3.Мила Манова, 5 години, ДГ "Мак"
Поощрения: Мартин Григоров на 6 години от Школа по изобразителни изкуства "Млади виртуози"; Никол Терзиева на 6 години от ДГ "Калина"; Мартин Маринов на 5 години от ДГ "Мак"; Иван Динков на 5 години от ДГ "Детство".

I – II клас:

1.Максим Нейчев, I а клас, СОУ "Пейо Яворов"
2.Радка Иванова, I д клас, ОУ "Юрий Гагарин"
3.Борис Иванов, I в клас, ОУ "Христо Ботев"
Поощрения: Анелия Дойчинова, II а клас, ОУ "Христо Ботев"; Тодор Стоянов, II а клас, ОУ "Панайот Хитов";

III – IV клас:

1.Йоан Алексиев, IV a клас, ОУ "Д-р Иван Селимински"
2.Алекс Георгиев, III г клас, СУ "К. Константинов"
3.Станислава Кокошкова, III клас, Народно читалище "Добри Чинтулов – 1941"
Поощрения: Албена Паскалева, IV клас, НУ "Васил Левски"; Зина Илиева, IV клас, ОУ "Юрий Гагарин"; Димитринка Илиева, IV а клас, ОУ "Юрий Гагарин" – награда осигурена от Художествена галерия "Димитър Добрович"; Божидар Христов, VI а клас, ОУ "Юрий Гагарин" - грамота за отлично представяне осигурена от Художествена галерия "Димитър Добрович"; Мария Сашева, VI б клас, ОУ "Юрий Гагарин" - грамота за отлично представяне осигурена от Художествена галерия "Димитър Добрович"; Зинка Йорданова, VI б клас, ОУ "Юрий Гагарин" – грамота за отлично представяне осигурена от Художествена галерия "Димитър Добрович"

V – VI клас:

1.Даниела Йорданова, V в клас, СУ "Пейо Яворов"
2.Ясмин Станчева, V в клас, СУ "Пейо Яворов"
3.Михаил Добрев, VI г клас, СУ "Константин Константинов"
Поощрения: Добромира Христова, V а клас, СУ "Константин Константинов"; Калоян Хаджистойчев, V клас, ОУ "Елисавета Багряна"; Симона Василева, VII a клас, ОУ "Д-р Иван Селимински"; Преслав Стоянов, VI г клас, СУ "Пейо Яворов"

VII – VIII клас:

1.Ксения Янакиева, VII клас, СУ "Пейо Яворов"
2.Биляна Георгиева, VII в клас, СУ "Пейо Яворов"
3.Стефани Емилова, VII б клас, СУ "Константин Константинов"
Поощрения: Лиляна Александрова, VII клас, СУ "Константин Константинов"; Цветомира Димитрова, VII клас, СУ "Константин Константинов"

Събитието се организира от Община Сливен и Художествена галерия "Димитър Добрович".

Още снимки от събитието на страницата на ИнфоТуризъм във Facebook:









   
ДИМИТРОВДЕН, ПРАЗНИК НА СЛИВЕН