16.04.2025
Източник: Община Сливен
Позоваването на източника е задължително.
12 часа, пред сградата на Община Сливен
Общината кани малки и големи да се включат в традиционното боядисване на великденски яйца в Сливен.
То ще се проведе на Велики четвъртък, който тази година е на 17 април. Началото е от 12 ч. пред сградата на Община Сливен. Събитието е част от програмата на Общината за отбелязване на Възкресение Христово.
В него ще се включат представители на Регионален исторически музей "Д-р Симеон Табаков", Художествена галерия "Димитър Добрович", Национален музей на текстилната индустрия, Професионална гимназия по хотелиерство и туризъм "Акад. Неделчо Неделчев", Център за подкрепа за личностно развитие – Детски комплекс, Младежки дом и др. Те ще демонстрират различни техники на боядисване и украси за яйца.
На същия ден - от 14.30 ч. в двора на храм "Св. Богородица", Сливенска Света митрополия също организира боядисване на яйца. В него ще се включат деца от сливенските училища и представители на Младежката организация на Българския червен кръст /БЧК/. Творенията им ще бъдат раздавани на гражданите след края на службата на Великден. |
|
|